Pierwsze szlify na tym polu zdobył też Kolega Mateusz Pękalski, przeprowadziwszy pogadanki o dzikich zwierzętach i ich ochronie w jednym ze stołecznych przedszkoli. <czytaj więcej>
Koledzy Jarosław Zdyb, Jacek Wiącek, Andrzej Chochół i Paweł Kosiarz również czynnie angażują się w edukację młodych ludzi prezentując na żywo grę na rogu myśliwskim, sztukę wabienia zwierzyny, a także psy myśliwskie i ptaki łowcze. <czytaj więcej>
źródło: Gazeta Ostrowiecka, wydanie papierowe, 2015
Zachęcamy dyrekcje i nauczycieli na wszystkich szczeblach edukacji do kontaktu - z przyjemnością przeprowadzimy w Państwa placówkach pogadanki, prezentacje lub zorganizujemy wycieczkę po łowisku. Mamy w tym duże doświadczenie i gwarantujemy żywe zainteresowanie ze strony uczniów!
Chętnie odpowiemy też na wszelkie pytania ze strony starszej młodzieży i dorosłych.
Z niepoprawnym optymizmem należy nam wierzyć, że wszyscy nasi adwersarze zrozumieją w końcu, że myśliwy, to człowiek szlachetny, prawy, kierujący się umiarem i honorem. Szacunek nie pojawi się od razu, ale warto o niego zabiegać.
Zobacz również artykuły:
Od lat obserwujemy zmasowany atak na tradycję i kulturę łowiecką.
Przeciwnicy łowiectwa żyją w przeświadczeniu, że człowiek jest największym szkodnikiem niszczącym nasza planetę, a myśliwi to mordercy, znęcający się nad zwierzętami.
Pierwszym z powodów takiej oceny jest niemal całkowity brak edukacji i niski poziom wiedzy naszego społeczeństwa.
Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się działania środowisk antyłowieckich. Pseudoekolodzy obserwują nas wszędzie i gdzie tylko mogą starają się zniesławić i zdyskredytować nasze środowisko.
Schowani po drugiej stronie komputerów czują się bezkarni i anonimowi: kłamią, oczerniają, ranią, grożą (w tym miejscu polecamy dwa materiały z kanału "Wojna Idei" na YouTube: Czy natura jest dobra? | Postęp i ekologia w popkulturze oraz Jak działa syndrom Bambiego?).
Dlatego słowa uznania należą się wszystkim myśliwym i nauczycielom, którzy podejmują się wyzwania i starają się zmienić rzeczywistość poprzez edukację dzieci i młodzieży, prezentując rzeczywisty obraz świata natury.
Jedną z takich osób jest były Łowczy Koła - Kolega Marek Pękalski, myśliwy i nauczyciel z zawodu, który odbył już wiele spotkań z dziećmi szkół podstawowych położonych w granicach naszych obwodów łowieckich (m.in. w Bodzechowie i Miłkowie). <czytaj więcej>
Kontakt:
Koło Łowieckie "Dzik" w Ćmielowie
ul. Sandomierska 242 A,
27-440 Ćmielów
e-mail: kontakt@dzikcmielow.pl
NIP: 661-19-93-045
REGON: 830271699
KONTO BANK PKO S.A.: 41 1240 1385 1111 0000 1185 9026
Wytrop nas na:
Copyright © 2020 Koło Łowieckie "Dzik" w Ćmielowie